خواص دارویی عسل طبیعی در حفظ سلامت بدن

 خواص دارویی عسل طبیعی در حفظ سلامت بدن

خواص دارویی عسل طبیعی به قدری معجزه آسا است که به طرز قابل ملاحظه‌ای نقش کلیدی و ارزشمندی بر روی سلامت افراد دارد. رادیکال‌های آزاد در طول متابولیسم یک فرایند طبیعی هستند که به خودی خود، ایجاد می‌شوند.

حال این رادیکال‌های آزاد از طریق برخی از فرایندها، همچون شرایط محیطی و سبک زندگی، بیش از حد در بدن تولید می‌شوند که در این صورت می‌توانند آسیبات جبران ناپذیری برای سیستم دفاعی داشته باشند. یکی از این آسیب‌ها به خطر افتادن اکسیداتیو از مولکول‌های زیستی است که در نهایت با خود، سرطان، مشکلات قلبی و عروقی و … را به همراه خواهد داشت.

 

گروه شیمی سارایوا در دانشگاه آویرو، پردیس دانشگاه سانتیاگو در طول تحقیقاتی که داشته‌اند، به نتیجه‌های مثبتی دست یافتند. این گروه اعلام نمودند که مهم‌ترین و کاربردی‌ترین روشی که می‌توان به کمک آن رادیکال‌های آزاد بدن را کاهش و از بین برد، آنتی اکسیدان‌ها هستند.

درواقع آنتی اکسیدان در از بین رفتن رادیکال‌های آزاد بسیار اهمیت دارند. آن‌ها اظهار نمودند، مواد غذایی که منبع غنی از آنتی اکسیدان می‌باشد، عسل است. این ماده سرشار از آنتی اکسیدان بوده و مصرف عسل به طور روزانه به همه گروه‌های سنی، غیر از نوزادان پیشنهاد می‌شود.

آزمایشاتی که بر روی عسل طبیعی و خام صورت گشته، نشان از این دارد که این ماده با خاصیت آنتی اکسیدانی خود نقش بسزایی در بهبودی بیماری‌های قلبی عروقی، معلولیت‌های التهابی، ترمیم زخم، بیماری‌های عفونی و جلوگیری از پیری زودرس و بسیاری دیگر از مشکلات جسمی را دارد.

 این ماده به قدری سرشار از آنتی اکسیدان است که شاید در هیچ یک از مواد غذایی نتوان آن را یافت. عسل طبیعی گراوان برگرفته از خود طبیعت بوده و بدون اضافه کردن ماده‌ای به آن، میان مشتری و کاربران گراوان کندو عرضه می‌گردد.

خاصیت ضد التهابی موجود در عسل

از جمله مهم‌ترین خواص دارویی عسل طبیعی، خاصیت ضد التهابی آن است. فعالیت‌های ضد التهابی عسل تاکنون توانسته جان هزاران نفر را از همان زمان‌های گذشته تا به امروز نجات دهد.

خاصیت ضد التهابی و میکروبی عسل
خاصیت ضد التهابی و میکروبی عسل

 

زمانی که این ماده به پاکسازی و ضد عفونی کردن زخم‌ها می‌پردازد، با از بین رفتن باکتری‌ها، باعث تحریک پاسخ التهابی و در نهایت کاهش میکروب‌های یک زخم خواهد شد. این خاصیت ضد التهابی عسل با منبع آنتی اکسیدانی همراه می‌باشد و مانع از عفونت زخم می‌گردد. به همین جهت است که در این روزها مصرف عسل به افراد توصیه می‌شود.

زخم‌های حاد و مزمن ناشی از سوختگی و بریدگی، اگر به موقع درمان نگردند، می‌توانند آسیبات جبران ناپذیری در سلامت افراد داشته باشند. داده‌های بالینی و آزمایشگاهی نشان داده است که عسل این توانایی را دارد که زخم‌های سوختگی را خیلی سریع‌تر از آنچه که خود می‌پندارید، درمان کند.

البته در شرایطی که سوختگی خیلی عمیق نباشد. حتی زخم‌هایی که بعد از عمل بر روی تن انسان‌ها باقی می‌ماند نیز با کمک عسل به سرعت بهبود می‌یابند. به همین خاطر است که عسل اکثرا به بیماران مجروح و یا افرادی که دچار عفونت زخم هستند، توصیه می‌شود.

علاوه بر تمام این موارد از آنجایی که خواص دارویی عسل طبیعی در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز نقش دارد، از این طریق هم عفونت‌ها خیلی سریع از بین رفته و زخم شما در عرض دو هفته به بهبودی کامل می‌رسد. در گذشته‌هایی نه چندان دور افراد برای درمان عفونت زخم‌های خود به سراغ پنی‌ سیلین و داروهای شیمیایی می‌رفتند.

اما امروزه با آگاهی بیش‌تر افراد از خواص داروهای طبیعی موجب شده مصرف عسل نقش پررنگ‌تری برای استفاده دارویی داشته باشد. حتی شما بر روی زخم کودکان خود نیز می‌توانید از این روش که مانع از سوزش سطح پوست می‌گردد، استفاده کنید.

دریافت مواد مغذی بدن با مصرف عسل

اولین و مهم‌ترین قوانینی که همه ما انسان‌ها در زندگی خود ملزم به رعایت آن هستیم، تغذیه سالم و حفظ سلامتی بدن است. همه می‌دانیم که دو عامل در سلامتی ما نقش کلیدی دارند. مواد غذایی سالم و مناسب و ورزش کردن.

مواد مغذی و معدنی موجود در عسل
مواد مغذی و معدنی موجود در عسل

 

در رابطه با تغذیه مفید لازم است بدانید که بدن شما در طول روز به مقادیری آنتی اکسیدان، مواد مغذی و معدنی نیاز دارد که تمام این‌ها در عسل طبیعی گراوان گنجانده شده است. عسل یک منبع عالی برای جایگزین نمودن قند است و هیچ کالری نیز ندارد.

اگر شما در طول روز یک قاشق غذاخوری عسل مصرف نمایید، مواد معدنی لازم همچون فروکتوز، گلوکز، مالتوز، ساکارز و چندین ویتامین ضروری بدن را به همراه آنتی اکسیدان دریافت خواهید کرد. ترکیبات آنتی اکسیدانی عسل با کاهش فشار خون رابطه مستقیم دارند. افرادی که از مشکلات فشار خون رنج می‌برند، مصرف عسل را فراموش نکنند.

خواص دارویی عسل طبیعی بسیار است که نمی‌توان به همه آن‌ها در این مقاله اشاره نمود. اما باید این نکته را بدانید، حفظ سلامتی بدن شما به دریافت ویتامین و پروتئین‌های ضروری که بدن در طول روز به آن‌ها نیازمند دارد، وابسته است.

کسانی که دچار دیابت نوع 2 هستند، با مصرف عسل ممکن است به سطح قند خون خود کمک کنند و کلسترول LDL بد را کاهش و موجب افزایش کلسترول HDL خوب در بدن خود گردند. عسل با کیفیتی که شما خریداری می‌نمایید، درصورتی که طبیعی و خالص باشد با رساندن مواد آلی و فلاونوئیدها به بدن مانع از افزایش باکتری در سطح بدن می‌گردد.

ترکیبات گیاهی زیست فعال و کمیاب را شما تنها می‌توانید از این ماده شیرین و موثر دریافت نمایید که برای تغذیه کودکانتان و خود شما کاملا مفید و موثر می‌باشد.

تقویت قوای جنسی با عسل طبیعی و ارگانیک

اختلالات جنسی در افراد می‌تواند با خود آسیباتی به دنبال داشته باشد که عواقب خطرناکی با خود به همراه دارد. آسیبات جسمی و روحی که در نتیجه فرد دچار افسرگی شده و در زندگی زناشویی خود به مشکلاتی بر می‌خورد و در نهایت هم مجبور به طلاق و جدایی می‌گردد. این‌گونه اختلالات را با روش‌های گوناگون و با استفاده از داروهای شیمیایی نیز می‌توان برطرف نمود.

خواص عسل برای مردان و زنان
خواص عسل برای مردان و زنان

 

اما ممکن است عوارضی داشته باشد و یا جواب ندهد. روشی که ما به شما عزیزان معرفی می‌کنیم روش بدون خطر و کم هزینه‌ای است. بله درست حدس زدید، عسل طبیعی و ارگانیک یک داروی معجزه آسا در رفع اختلالات جنسی خواهد بود.

وجود ویتامین E-C-B-A در عسل موجب می‌شود که هورمون‌های جنسی در بدن به گردش درآیند و اکسیژن بیش‌تری به آن‌ها برسد. عسل با داشتن انواع ویتامین‌هایی که در خود جای داده یک درمان قطعی و سریع و از همه مهم‌تر بدون خطر خواهد بود که زندگی شما را نجات خواهد بخشید.

 ویتامین سی در بدن به عملکرد غدد جنسی کمک شایانی کرده و باروری در بانوان را نیز افزایش می‌دهد. به شما پیشنهاد می‌کنم برای درمان مخلوط آب هویج و عسل را امتحان کنید که خواص دارویی عسل طبیعی در تقویت قوای جنسی نقش مضاعفی دارد.

ویتامین B6، ویتامین B12، B5 و B3 نقش بسیار موثر و کاربردی را در کاهش میزان پرولاکتین و در نتیجه افزایش میل جنسی دارند. این ویتامین‌ها را گرچه می‌توانید از دیگر منابع غذایی هم تهیه نمایید اما در عسل تمامی آن‌ها با هم وجود دارند و مصرف این ماده موثر و لذیذ افزايش تعداد اسپرم در آقایان کمک شایانی می‌نماید و خستگی را نیز برطرف می‌کند.

عسل طبیعی گراوان شادابی خاصی به فرد می‌بخشد و انرژی از دست رفته افراد را نیز باز می‌گرداند. برای تقویت قوای جنسی خواص دارویی عسل طبیعی غافل نشوید. برای افرادی که دنبال یک معجون قوی تر از عسل خالی هستند ما معجون تقویت چنسی گراوان را بهشون پیشنهاد می کنیم که در قسمت فروشگاه  یا محصولات اطلاعات کاملتر در مورد گداشته شده

کاهش وزن و کنترل نمودن آن با عسل

کم کردن وزن و لاغری این روزها به آرزوی خیلی از افراد تبدیل شده است. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند در این راه به شما کمک کند تغذیه سالم می‌باشد. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که عسل در کاهش وزن می‌تواند موثر و کاربردی باشد به شرطی که به طور منظم و مکرر مصرف گردد. از جمله عواملی که موجب می‌شود عسل به یکی از بی‌ضررترین مواد غذایی در دنیا تبدیل شود، قند طبیعی و بی‌خطر آن است.

کاهش وزن با عسل طبیعی گراوان
کاهش وزن با عسل طبیعی گراوان

 

برای اینکه از خواص دارویی عسل طبیعی در جهت کاهش وزن، بهره‌مند گردید، لازم است که در طول روز به جای استفاده از قند و شکر در صبحانه و چای خود و سایر مواد از قند عسل استفاده کنید. حتی مطالعات نشان داده است که قبل از خواب بهتر است یک قاشق چای خوری عسل میل نمایید، تا خواب شما را بهبود بخشد و با ایجاد آرامش و تعادل در خوابی راحت می‌توانید وزن خود را کاهش دهید. زیرا همان‌طور که می‌دانید یکی دیگر از عوامل چاقی افراد، استرس  و اضطراب بیش از حد می‌باشد.

این نکته را نیز لازم است لحاظ کنیم که خوردن قند و شکر در کاهش ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن نقش دارد. یعنی علاوه بر اینکه کالری زیادی وارد بدن خود می‌نمایید، مواد معدنی لازم بدن را هم از بین برده و به روند چاقی خود سرعت می‌بخشید.

عسل با داشتن آب لازم، فیبر، پروتئین، مواد معدنی، قند و ویتامین‌ها و تأمین انرژی برای افرادی که مبتلا به چاقی هستند هم کاملا موثر و عالی عمل کرده و بدن را نیز در مقابل بیمارهایی همچون قلبی و عروقی، کلسترول و فشار خون مقاوم می‌سازد. با عسل سلامت خود را تضمین کنید.

کنترل استرس با مصرف عسل

اگر به دنبال راهکارهای طبیعی و بی‌خطر برای کاهش استرس خود می‌باشید؟ اگر از مصرف داروهای شیمیایی که عوارض متعددی به همراه دارد خسته شده‌اید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا با راهکاری ساده ولی کاربردی و کم هزینه بتوانید در مواقع ضروری بر اضطراب خود غلبه کنید.

آیا می‌دانستید که خواص دارویی عسل طبیعی کنترل و کاهش استرس را نیز شامل می‌شود. دانشمندان بر روی این موضوع مطالعات فراوانی به عمل آورده و دریافتند که مواد مغذی و معدنی که در عسل وجود دارد، یک راهکار عالی برای درمان استرس است.

این سخن به وسیله پزشکان نیز به اثبات رسیده است. از همان زمان‌های گذشته مردم برای مشکلات اعصاب و روان و کاهش اضطراب از عسل طبیعی استفاده می‌کردند. برای این کار از روش‌های گوناگونی کمک می‌گرفتند، که اینک این روش‌ها با مطالعه مورد تایید قرار گرفته است.

به طوری که دانشمندان اظهار دارند، یکی از بی‌نظیرترین مواد گیاهی که در طبیعت یافت گردیده و برای آرامش اعصاب و روان، کاهش اضطراب و تنظیم نمودن تپش قلب مفید و بسیار کارساز است، عسل طبیعی و ارگانیک می‌باشد. به همین دلیل هم به افراد توصیه می‌شود اگر خواب نامنظمی دارید، یک قاشق چای خوری قبل از خواب عسل همراه شیر میل نمایید.

التهاب عصبی ناشی از میکروگلیا که در افراد به خاطر آسیب ایسکمی ایجاد می‌گردد، می‌تواند منجر به ناهنجاری‌های زیادی در فرد شود که دیگر در مواقع حساس نتواند کنترلی بر روی اعصاب خود داشته باشد. اما جالب است بدانید که مصرف عسل از این التهاب و آسیبات را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

مقابله با این بیماری برای تقویت حافظه نیز بسیار مفید است. حال به طور کلی شرح می‌دهیم که نقش عسل در سیستم عصبی برای کمک به درمان افسردگی، بهبود میگرن، کاهش استرس و … است.

جمع بندی نهایی

هدف اصلی ما در این نوشتار اشاره به خواص دارویی عسل طبیعی و معجزات آن برای درمان و کاهش یکسری از بیمارها بوده است. امیدوارم از خواندن این مطلب نهایت لذت را برده باشید، این موضوع را همیشه در خاطره خود نگه دارید که عسل چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان و سالمندان از هر لحاظی مفید و کاربردی است، حتی اگر هیچ بیماری نیز نداشته باشید. بنابراین این ماده خوشمزه را جزء برنامه‌های غذایی خود قرار دهید و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید.

 برای زیبایی پوست
برای زیبایی پوست

 

گراوان کندو یکی از معتبرترین وب سایت‌های فروش و عرضه عسل می‌باشد که با استخراج محصولات خود از دل کوه‌های کردستان به سلامت و رضایتمندی مشتریان خود می‌اندیشد. اگر از خواص و کاربرد این ماده موثر اطلاعات کافی ندارید، می‌توانید به سایر مقالات علمی سایت مراجعه کرده و از کاربرد غنی عسل طبیعی گراوان اطلاعات لازم را کسب کنید.

تغذیه یکی از مهم‌ترین قواعدی است که در طول زندگی خود همیشه باید به آن توجه کرد تا پیشگیری باشد در مقابل بیماری‌هایی همچون قلب، مغز و سرطان و… . اگر شما نیز هر تجربه‌ای در رابطه با خواص عسل داشته‌اید می‌توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *