۱۱ خاصیت حیرت انگیز عسل و زنجبیل را باید بدانید(۲)؟

خواص عسل و سرطان

به ادامه بحث شیرین ۱۱ خاصیت حیرت انگیز عسل و زنجبیل می پردازیم با ما باشید (بخش دوم ) .

۷ – سرطان را مدیریت می کند:

زنجبیل به کاهش تهوع و استفراغ مرتبط با سرطان و درمان های شیمی درمانی کمک شایانی می کند . بیماران سرطانی  اغلب از تهوع ناخوشایند پس از شیمی درمانی , خیلی رنج می برند و از آن جهت که  مخلوط عسل و زنجبیل خواص خوبی برای سیستم گوارش دارد به گونه ای که  هضم و تخلیه معده را افزایش می دهد که می تواند مانع از ناراحتی و ایجاد تهوع در بیمار سرطانی شود . تهوع  ناشی از شیمی درمانی به علت وجود ماده سیس پلاتین در روند شیمی درمانی است ،  و عسل و زنجبیل می تواند تاثیر سیس پلاتین را به شدت کاهش دهد .

عسل و زنجبیل

۸ – جلوگیری از سرطان :

در حوزه ی  پیشگیری از سرطان ، مطالعات نشان داده است که ترکیبی از عسل و زنجبیل باعث پیشگیری از ابتلا به سرطان ( بخصوص سرطان سینه و روده و پروستات ) از طریق  تحریک ترشح آنزیم های آنتی اکسیدان میشود و در افراد مبتلا به سرطان باعث کاهش  رشد سرطان و کاهش متاستاز سلول های سرطانی می شود. بنابراین ، تونیک یا شربت عسل و زنجبیل نه تنها به کاهش علائم شیمی درمانی کمک کند بلکه خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش می دهد .

۹ – کمک به  هضم  مواد غذایی :

شربت عسل و زنجبیل دارای سطوح بالای پروتئین است که در فرایند گوارش به هضم مواد غذایی کمک می کند به گونه ای که با تحریک ترشح صفرا  به حل کردن چربی ها می انجامد . علاوه بر این، با تحریک رشد فلور های ( باکتری های مفید روده ) روده , روند گوارش و هضم مواد غذایی را آسان و سریع می کند , همجنین مخلوط عسل و زنجبیل توانایی جذب مواد مغذی  را از مواد غذایی را در داخل روده ها افزایش می دهد و باعث تحریک سیستم گوارش شده و عملکرد غذایی منظمتر و مناسب تری به خصوص در کودکان و افراد بد غذا ایجاد می کند .

۱۰تسکین دهنده  درد :

گینگرول، ترکیب کلیدی موجود در زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است که به COX-2 شیمیایی تولید شده در بدن منجر می شود که احساس درد را ایجاد می کند. شربت عسل و زنجبیل برای افرادی که مبتلا به نقرس، استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید هستند و همچنین برای ورزشکاران که پس از تمرین برای جلوگیری از تورم عضلات و درد ماهیچه ها توصیه می شود . برای کسانی که از میگرن رنج می برند ، عسل و زنجبیل می تواند با مسدود کردن پروستاگلاندین هایی که باعث ایجاد سردرد می شوند، به رفع میگرن کمک کند .

۱۱- سم زدا :

عسل و زنجبیل  همراه با سیر به عنوان سم زدا عمل می کند . سیر برای حذف سموم از اندام های حیاتی مانند کبد و کلیه ها استفاده می شود , سیر حتی خطر ابتلا به سرطان و نارسایی قلبی را کاهش می دهد . و از جهتی پلی فنول موجود در عسل ، سموم و رادیکال های آزاد موجود در بدن را حذف می کند و سلامت عمومی را ارتقا می دهد . زنجبیل نیز حاوی حدود ۱۲ آنتی اکسیدان است . از این رو، ترکیب به عنوان یک نوشیدنی قوی سم زدایی عمل می کند.

 

عسل طبیعی گراوان

مهندس سیروان اسماعیلی

۱ دیدگاه برای “۱۱ خاصیت حیرت انگیز عسل و زنجبیل را باید بدانید(۲)؟

  1. اشتراک‌ها: 11 خاصیت حیرت انگیزعسل و زنجبیل را باید بدانید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *