۱۱ نکته حیرت انگیز یک لیوان عسل و اب لیمو :

عسل و اب لیمو

ادامه ی 11 نکته که باید برای نوشیدن عسل و اب لیمو بدانید: (بخش دوم )

6 – آکنه و جوش را از پوست پاک می‌کند:
مصرف عسل و اب لیمو در اوایل صبح یکی از بهترین کارهایی  است که می‌توانید برای کنترل آکنه و جوش انجام دهید. و بعد از 2 تا 3 هفته از شروع این نوشیدنی احساس می کنید پوستتان تمیزتر و روشن‌تر شده , و تعداد اکنه ها کاهش پیدا کرده است .

نکته : بعضی افراد دریافته‌اند که استفاده از آب لیمو بر روی صورت به کنترل جوش‌هایشان کمک کرده است , آب لیمو دارای اثر چربی‌ زدایی است که به حذف بیش از حد روغن از پوست کمک می‌کند. اسید سیتریک به عنوان یک عامل شفاف‌کننده  عمل می‌کند، سلول های مرده پوست و مواد زائدی که غدد پوست را مسدود کرده‌اند، پاک کرده و اجازه می‌دهد که ترشحات این غدد به راحتی جریان پیدا کنند و خارج شوند . با وجود این مزایا، استفاده مستقیم آب لیمو بر روی صورت ممکن است در بعضی افراد باعث حساسیت پوست شود اما این نوع درمان برای همه مناسب نیست .

اما مصرف عسل و اب لیمو به  پاکی و تمیزی  پوست بدون ایجاد عارضه موضعی کمک می‌کند , عسل و اب لیمو  به دلیل داشتن و مواد مغذی چون سم‌ زدا ها و آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین ها به خصوص ویتامیین C که پیشنیاز کالاژن سازی در بدن است و انزیم های ضد باکتری و قارچی عسل  موجود در این نوشیدنی موجب فعالیت بیشتر و بهتر سلول های پوستی می شود و پوست را در در حالت ترمیم وپاکسازی مدوام  قرار می دهد و  چون مواد اولیه اش را برای  این کار دریافت می کند و مصرف مداوم این نوشیدین لذیذ باعث شفافیت و لطافت بیشتر پوست می شود .

7 – تقویت ایمنی بدن :
عسل و اب لیمو می‌تواند شما را از عفونت‌های فصلی مانند آلرژی‌ها محافظت کند  و باعث کاهش حساسیت فصلی بدن می شود . مصرف روزانه این نوشیدی مقاومت بدن را نسبت به سرما و سرما خوردگی و انفولانزا  بیشتر خواهد کرد و ترستان از سرما از بین می رود .

8 – دارویی برای عفونت‌های گلو است :
هنگامی که گلو درد دارید , پراکسیدهای

عسل و اب لیمو

به عنوان ضد عفونی‌کننده عمل می‌کنند  نوشیدن آب لیمو  به کاهش میزان باکتری وعفونت ایجاد شده در ناحیه آلوده کمک می‌کند . همچنین التهاب و درد مرتبط با آن را کاهش می‌دهد .

9 – سرفه و گرفتگی قفسه سینه را بهبود می بخشد :
لیمو و عسل اغلب برای سرفه توصیه می‌شوند  به گونه ای  عسل همیشه در طب سنتی آیورودا برای درمان تمام مشکلات مربوط به خلط و عفونت بیش از حد در بدن استفاده شده است . عسل با اثر عوامل تولید کننده بلغم باعث کاهش تولید بلغم و پاک کردن دستگاه تنفسی می شود و لیمو در کم شدن خود بلغم و عفونت ایجاد شده موثر است و ترکیب عسل و اب لیمو می‌تواند به طور موثر باعث کاهش احتقان یا گرفتگی بینی نیز می شود.

10 – یبوست را از بین می‌برد :
مصرف منظم عسل و اب لیمو  در صبح باعث  تحریک  ترشح مخاط دیواره روده شده و باعث حرکت روانتر مواد غذایی و دفع روانتر فضولات و به کاهش نفخ و باد شکم که همراه با یبوست ایجاد می شود، کمک شایانی  می‌کند.

11- عفونت‌های مجرای ادرار و سنگ کلیه را از بین می‌برد :

اثر دیورتیک اب لیمو و اثر ضد میکروبی عسل طبیعی با هم به منظور جلوگیری از مواد ناخواسته و باکتری‌های ایجاد کننده بیماری در کلیه‌ها، مثانه و دستگاه ادراری مفید هستند. ادرار بیش از حد اسیدی و غلیظ یکی از علل شایع سنگ کلیه و سوزش هنگام ادرار است. سیترات سدیم و سیترات پتاسیم اغلب به عنوان درمان اولیه  توسط پزشک تجویز می‌شوند. آب لیمو به علت محتوای اسید سیتریک آن اسیدی است و در بدن به سیترات سدیم تبدیل می شودو اثر دارویی خود را خواهد گذاشت و نیازی به تجویز پزشکی ندارد .

به دلیل دستکاری های که در طبیعت توسط انسان ها از قبیل تولید انواع محصولات کشاورزی با کود شیمیایی و الودگی های زیست محیطی بدن انسان با تنش های روبه رو شده است لذا باید با معجون های چون عسل و اب لیمو و عسل و دارچین یا عسل و سیاه دانه و…. بدن را بازسازی کرد و مانع آسیب دیدن به سلامتیمان شویم  .

 

                                                      عسل طبیعی گراوان

                                                 مهندس سیروان اسماعیلی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *