20 نکته مهم هنگام خرید عسل طبیعی باید بدانید ؟!

خرید عسل

ادامه نکات مهمی که باید هنگام خرید عسل طبیعی بدانید (بخش  چهارم)

18: از خرید عسل های موم داری که ضد انگل زده اند خودداری کنید  :

بزرگترین دشمن موم زنبور عسل کرم موم خوار است , موم زنبور عسل در بدن هیچ جانوری تجزیه و جذب نمی شود جز در داخل بدن کرم موم خوار که بعدا به پروانه یا شب پره موم خوار تبدیل می شود .

داستان از این قرار است که پروانه های بالغ خارج از کندو جفت گیری می کنند و پروانه ماده به داخل کندو های ضعیف و کم جمعیت نفوذ می کند و روی دیواره های چوبی  و شان های کندو  تخم ریزی کرده و ان ها را الوده می کند و کم کم جنین ها در داخل تخم با گرمی هوای داخل کندو رشد کرده و تبدیل به لارو های ریزی می شوند و کم کم با خوردن موم رشد می کنند و تونل های ابریشمی کوچکی رو یا داخل عسل موم دار ایجاد می کنند که با بزرگتر شدنشان تونل ها هم بزرگتر می شوند بعد از اینکه به اندازه کافی بزرگ شدند در گوشه ای از کادر یا کندو یا ظرف محتوای عسل موم دار دور خودشان پیله می بافند و بعد از مدتی به پروانه موم خوار تبدیل می شوند و این چرخه دوباره اجرا می شود پروانه موم خوار فقط از موم تغذیه می کند و در داخل عسل موم دار تار های ابریشمی و مدفوع های بسیار کثیفی را تولید می کند و صحنه های دلخراشی را درست می کند و هرکس با دیدن این صحنه ها از مصرف عسل موم دار برای همیشه منصرف می شود .

زنبوردار ها برای تلف کردن تخم و لاروی پروانه موم خوار در زنبورداری صنعتی از مواد شیمیایی خطرناکی چون قرص فسفید الومینیوم یا فستوکسین (یا قرص برنج که بسیار خطرناک است و باعث مسمویت شدید و سریع انسان ها و جانوران می شود و بوی نزدیک به بوی گاز کاربید دارد  )

خرید عسل

گاز گوگرد و دی اکسید کربن و متیل برومید و پارادیکلو بنزن این مواد هرکدام به صورت گازی در فضای داخل کندو یا ظرف بسته بندی می پیچد و باعث کشتن تخم و لارو و پروانه موم خوار می شود و مقداری از آن در داخل موم و عسل نفوذ کرده و موم و عسل را شیمیای و خطرناک می کنند که مصرف برای انسان موجب مسمومیت و مرگ می شود.

بهترین و اسان ترین راه جلو گیری از این واقعه این است که بعد از خرید عسل موم دار  آن را در داخل یچخال نگه داری کنید و یا به مدت 4 یا 5 ساعت ( دمای -10 ) در فریزر نگه داری شود همین و بس و دیگر نیاز به مواد شیمیایی خطرناک نیست .

لذا هنگام خرید عسل طبیعی حتما از سرد بودن محل نگه داری عسل مومدار اگاهی داشته باشین و از خرید عسل های که در مغازه و مکان های گرم نگه داری می شوند جدا خودداری شود چون به محض گرم شدن مکان نگه داری عسل موم دار , تخم پروانه موم خوار تحریک شده و شروع به رشد می کند در سطح موم  با ایجا خط های ریزی ظاهر می شود اگر در چنین مکان های گرمی عسل موم دار پروانه نزده بود حتما از مواد شیمیایی استفاده کرده اند و شما عسل نمی خرید سم می خرید و اگر هنگام خرید عسل مشاهده کردید که عسل موم دار بوی حفیف گاز کاربید می دهد از خریدن آن خودداری کنید .

 

 

خرید عسل
عسل طبیعی گراوان با نگهداری عسل های مومدار در داخل یخچال ها و انبار های سرد سلامت عسل های موم دار را تضمین می کند و از مواد شمیایی و خطرناک به شدت خودداری می کند.

  19 – قیمت پایین عسل: 

هیچ ارزانی بی حکمت نیست و هیچ عسل طبیعی هم انقدر بی ارزش نیست که ارزان فروخته شود چون به اندازه کافی طرفدار دارد که به قیمت واقعی به فروش برسد و هیچ دوره گرد و فروشنده انقدر خوش دل و مهربان نیست یک جنس کاملا ارزشمند و درمانی را ارزان بفروشد و خودش را ضررمند شما کند مگر اینکه کالای بی کیفیتی را با حرف و حدیث و تبلیغ دروغین و نادرست آن را ارزشمند و کمیاب و فرصتی تکرار نشدنی برای شما جلو دهد چشمش در سود خودش باشد نه سلامت شما .

عسل طبیعی در اولین مرحله در نزد خود زنبوردار ارزشمند و قیمت بالای دارد حال بعد از خرید عسل به صورت عمده و بسته بندی و نگه داری و تبلیغ و بازاریابی و سود خالص فروشنده  قیمتش بالاتر خواهد رفت مواظب تبلیغ آب دار آدم های سودجود باشید .

عسل طبیعی میخواهم

اینجا کلیک کن و به فروشگاه گراوان برو 

20 – نوع مصرف :

در خرید عسل طبیعی بین عسل موم دار و  بدون موم  , آن عسلی را انتخاب کنید که جوابگوی نیاز شما باشد مثلا اگر از عسل می خواهید به عنوان مخلوط با آب یا هر مایعی دیگر به عنوان نوشیدنی بهره بگیرید از عسل بدون موم استفاده کنید واگر می خواهید با کره و خامه و… جهت میل صبحانه یا داروی های گوارشی استفاده کنید از عسل مومدار ( از نوع عسل  خودبافت وسبدی و یا موم وحشی ) استفاده کنید

نکته: اگر شما عسل موم دار را با شیر مخلوط کنید موم عسل  , کلسیم  شیر را به خود جذب می کند و در داخل روده به روده ها تحویل نمی دهد و از بدن خارج می شود و شما از کلیسم شیر محروم می کند به خاطر همین نوع کاربردتان تعیین کننده نوع عسلی است که می خواهید خرید کنید .

خرید عسل

عسل طبیعی گراوان تخصصی ترین سایت عسل درمانی و ارایه عسل طبیعی و اصیل ارتفاعات کردستان برای تمام مردم ایران زمین , شما عزیزان  فقط با یکبار خرید عسل از ما دایمی و همیشگی خواهید شد , چون کیفیت ما مبنای رضایت 100 درصدی شما خواهد بود .

 

عسل طبیعی میخواهم

اینجا کلیک کن و به فروشگاه گراوان برو 

عسل گراوان را مصرف کنید و از زندگی و سلامتی تان لذت ببرید

 

 مهندس سیروان اسماعیل

عسل طبیعی گراوان

 

 

 

 

7 دیدگاه برای “20 نکته مهم هنگام خرید عسل طبیعی باید بدانید ؟!

 1. اشتراک‌ها: نکاتی مهم که قبل از خرید عسل طبیعی حتما باید بدانید؟

 2. ابوالفضل گفته:

  سلام
  اگر عسل کرم گذاشته باشه میشه قسمتهای سالم را جدا و مصرف کرد؟ یا اینکه کل عسل فاسد شده؟

  • سیروان فقه اسماعیلی گفته:

   سلام
   بله قسمت ها سالم را از قسمت ها الوده جدا کنید و مصرف کنید هیچ اشکالی ندارد و اینکه عسل هیچ وقت فاسد نمیشود
   اما اگر الودگی زیاد باشد عسل را مصرف نکنید و ان را دور بریزید
   با تشکر

 3. دنیا هستم گفته:

  سلام چند روز پیش من و دوستانم رفته بودیم برای استراحت در جنگل و یک موم عسل وحشی بزرگ را دیدیم که به صخره آویزان بود و با درست کردن آتش مشعل اونو کنیدیم و چند روزی در یخچال گذاشتیم…. حالا که آمدم بخورم دیدم داخل سوراخ های موم یکسری چیز سفید کوچیک و اپل مثل کرم یا شاید بچه های زنبور که هنوز رشد نکردن هست…. سوالی که دارم این هست آیا این موم قابل استفاده است ؟ اون جونوهای کوچیک و سفید خوردنی هستند ؟ (موم خیلی هم عسل به خودش داره و خشک نیست)
  ممنون میشم راهنماییم کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *