خاصیت بی‌نظیر عسل و زعفران در سلامتی بدن

خواص عسل و زعفران

9 خاصیت بی‌نظیر عسل و زعفران در سلامتی بدن و زیبایی

عسل و زعفران یکی از نوشیدنی‌های هیجان انگیزی هستند که ممکن است خیلی از ما آن را تا به حال حتی امتحان نیز نکرده باشیم. اما امروز ما در این نوشتار از عسل گروان قصد داریم که کاربران خود را با خواص خارق العاده عسل و زعفران آشنا کرده و به برخی از مزایای آنان بپردازیم. اگر شما نیز به این معجون انرژی بخش و پر طرفدار علاقه‌مند می‌باشید و دوست دارید که با خاصیت‌های این دو ماده بمب انرژی آشنا شوید تا پایان مقاله با گراوان کندو همراه باشید.

خاصیت بی‌نظیر عسل و زعفران
خواص عسل و زعفران

زعفران خود ادویه‌ای است که به تنهایی دوای درد بسیاری از بیماری‎‌ها همچون افسردگی، تسکین قاعدگی، تقویت چشم، کمک به مشکلات قلبی و بسیاری دیگر از امراضی است که در بهبود و درمان آنان کمک شایانی می‌کند. عسل هم که خود می‌دانید از چه خاصیت‌های فوق العاده‌ای برخوردار می‌باشد. عسل برای زعفران یک عنصر شیرین کننده‌ای است که موجب می‌گردد، خواص زعفران به بدن ما برسد.

 در واقع این دو ماده مکمل یکدیگر بوده و با ترکیب شدن با هم یک نوشیدنی خوش طعم و شیرین ایجاد می‌نمایند. دانشمندان با مطالعه بر روی این دو مکمل فوق‌العاده به این نتیجه رسیده‌اند که هر دو منبع غنی از مواد مغذی بوده و جزء پرخاصیت‌ترین نوشیدنی‌ها محسوب می‌گردند. همان‌طور که گفتیم زعفران و عسل هر دو به تنهایی خواص شگفت انگیزی داشته اما زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، تاثیری  چندین برابری خواهند داشت.

در طب سنتی و هم در علم پزشکی این دو از توجه بسیاری برخوردار بوده و از همان گذشته‌های دور نیز برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند که اینک ما در این مقاله به خواص آن‌ها در درمان و تسکین بیماری‌ها با سند و مدرک که در علم پزشکی ثابت شده است خواهیم پرداخت.

ترکیب معجزه آسای عسل و زعفران
ترکیب معجزه آسای عسل و زعفران

1.درمان بیماری افسردگی

عسل و زعفران مطابق با بررسی منظم مطالعات بالینی که انجام گشته نشان داده‌اند که می‌توانند تاثیرات مثبتی بر افراد افسرده داشته باشند. تحقیقاتی که تاکنون انجام شده به اثبات رسانده که برای درمان افسردگی این دو ماده کاملا مفید هستند. حال به نظر شما علت این امر چیست؟ کروسین و سافرانینی که در زعفران وجود دارد و همچنین کامفپرول و کوئرستین موجود در عسل موجب حس شادی و نشاط در افراد گشته و با ترکیب با یکدیگر این خاصیت چندین برابر می‌گردد. خاصیت شادی آوری و ضد افسردگی این دو ماده موجب شده پزشکان مصرف آن‌ها را به افراد افسرده پیشنهاد کنند.

2.از بدن در برابر سموم محافظت می‌کنند

بافت‌های بدن هر لحظه ممکن است که مورد حمله سموم شیمیایی در بدن قرار بگیرند و بیماری‌های متعددی را برای فرد ایجاد نماید. برای حل این مشکل، در آزمایشات بالینی نشان داده شده که گیاه زعفران به همراه عسل می‌تواند از مغز، قلب، کبد، کلیه، ریه  و … در مقابل سموم شیمیایی بدن مراقبت کنند. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که خاصیت آنتی اکسیدانی مقوی عسل که در هیچ ماده‌ای به این اندازه وجود ندارد، بدن را از سموم حفظ می‌کند.

3.کنترل اشتها با معجون عسل و زعفران

یکسری از تحقیقاتی که در دانشگاه انگلستان به عمل آمده نشان از این دارد که عسل و زعفران در کنترل وزن تاثیر دارند. حال به نظر شما این گفته چقدر می‌تواند صحت داشته باشد؟ برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید به بررسی خواص مغذی و معدنی این دو ماده بپردازیم. لازم است بدانید که مصرف 5/176 میلی گرم زعفران در روز و چند قاشق عسل در انسان احساس سیری به وجود می‌آورد و ویتامین و مواد معدنی موجود در آنان به تنهایی برای تغذیه بدن کافی هستند. بنابراین نتیجه می‌گیریم که این دو ماده پرخاصیت می‌توانند در برنامه رژیمی ما جای داشته باشند.

4.تقویت حافظه با معجون عسل و زعفران

به گفته پزشکان آزمایشگاه بالینی افرادی که آلزایمر دارند و یا در معرض آن هستند و حتی جوانانی که می‌خواهند در میان‌سالی دچار این عارضه نگردند مصرف عسل را هرگز فراموش نکرده و گاهی نیز به سراغ مصرف زعفران و عسل بروند که تأثیری چندین برابر بر حافظه خواهد گذاشت. آنتی اکسیدان این دو ماده به قدری بالا است که در برابر میکروب و بیماری و آلزایمر جلوگیری می‌کنند.

5.مسکنی عالی برای بهبود دردها

عسل و زعفران به خاطر وجود ترکیبی از سافرانال به تسکین دردها می‌پردازند. درواقع یکی از معروف‌ترین خواصی که می‌توان برای این دو بمب انرژی در نظر گرفت همین است. در گذشته و تب سنتی نیز از آنان برای تسکین دردها به عنوان مسکن استفاده می‌کردند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که زعفران به همراه عسل در تنظیم خواب و کاهش استرس و همچنین تمرکز فکر و ذهن و بسیاری از این قبیل مشکلات کمک شایانی کرده و به همه افراد مصرف روزانه عسل توصیه می‌گردد.

6.هضم راحت غذا در دوران بارداری

لازم است این نکته را به عرضتان برسانیم که مصرف متعادل و به اندازه ترکیبی این دو ماده در دوران بارداری می‌تواند برای جنین مفید واقع گردد، در صورتی که به طور متعادل مصرف شود. حرکات جنین را بهبود بخشیده و به هضم راحت‌تر غذا کمک می‌کند. هر چند تاکید ما بر این است که تا سه ماه اول بارداری زعفران استفاده نشود و بعد از آن نیز در مصرف زعفران زیاده روی نگردد. اما عسل ماده غنی بوده و هیچ‌گونه آسیبی به مادر و جنین وارد نمی‌کند و در دوران بارداری استفاده از آن به شدت تاکید می‌گردد.

7.خاصیت آنتی اکسیدانی عسل و زعفران

دانشمندان بر روی این موضوع بسیار تاکید دارند. آن‌ها در تحقیقات خود به این موضوع دست یافته‌اند که عسل و زعفران یکی از موادی هستند که منبع غنی از آنتی اکسیدان می‌باشند. درواقع این دو ماده زمانی که ترکیب می‌گردند به یک بمب آنتی اکسیدان تبدیل شده و مانع از ازدیاد رادیکال‌های آزاد می‌گردند. با این حساب دیگر بدن در مقابل هرگونه بیماری مقاوم بوده و سرطان و انواع تومورهایی که به وسیله رادیکال‌های آزاد به وجود می‌آیند، در جامعه کمتر می‌شوند. به دلیل این خواص است که پزشکان تغذیه مصرف عسل را به همه افراد پیشنهاد می‌کنند.

8.تقویت چشم‌ها با زعفران و عسل

آیا می‌دانستید که دانشمندان به تحقیقات جدیدی از این دو ماده دست پیدا کرده‌اند که آن نیز تقویت و محافظت از چشم می‌باشد. بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا ویتامین‌ها و مواد معدنی که در عسل یافت می‌گردد، همچون (روی، منیزیم و آهن) سلول‌های چشم را تقویت می‌کنند و مانع از ضعیف شدن چشم در دوران میان‌سالی می‌گردند. زعفران نیز در تنظیم کارکرد سلول‌های بینایی نقش شایانی داشته و روی هم به درمان اختلالات قرنیه کمک می‌کنند

استفاده از عسل در قهوه9.یک ماسک معجزه آسا برای سلامتی پوست

امروزه می‌توان محصولات بیشماری را دید که افراد برای مراقبت‌های پوستی خود از آنان استفاده می‌نمایند. حال به نظر شما بهتر نیست به جای محصولات شیمیایی ناشناخته به سراغ مواد طبیعی جهت رفع جوش و آکنه، درخشندگی و شادابی و … پوست برویم. معجون عسل و زعفران یک ترکیب بسیار عالی برای حفظ سلامت پوست بوده و شادابی و لطافت را به پوست شما باز می‌گردانند. شما می‌توانید جهت آبرسانی پوست خود در فصل زمستان و پاییز که پوست‌ها خشک می‌شود، از مخلوط کردن زعفران و عسل یک ماسک عالی ایجاد کنید.

آموزش تهیه معجون انرژی بخش زعفران و عسل

معجون انرژی بخش زعفران و عسل علاوه بر طعم لذیذ و عالی که دارد، شادابی و نشاط به افراد بخشیده و فواید شایانی نیز بر روی سیستم ایمنی بدن انسان می‌گذارد. پیشنهاد می‌کنیم که در هفته چند بار این معجون فوق العاده خوشمزه و مفید را درست کرده و از آن لذت ببرید.

  1. در وهله اول شما باید زعفران را به مدت چند دقیقه دم کرده و بعد از دم کشیدن به آن به مقدار لازم عسل اضافه کنید.
  2. مطابق با سلیقه و میل خود می‌توانید گلاب نیز اضافه کرده و از نوشیدنی خود لذت ببرید.
  3. میزان 10 گرم زغفران را با یک کیلو عسل مخلوط کنید و هر شب یک قاشق چای خوری میل کنید

نکته: دقت کنید که عسلی که مصرف می‌کنید طبیعی باشد که می‌توانید به سراغ عسل‌ کردستان در سایت گراوان بروید. هر چند روش تشخیص عسل‌های طبیعی از تقلبی را نیز در سایت جهت مطالعه شما عزیزان قرار داده‌ایم.

دم کرده زعفران و عسل
دم کرده زعفران و عسل

جمع بندی نهایی

در این بخش عسل گراوان برای شما عزیزان خواص مفید عسل به همراه زعفران را ذکر کرد علاوه بر تمام این موارد گفته شده عسل در درمان بیماری‌های مثانه و تنظیم قاعدگی، کاهنده خونریزی‌های بعد از زایمان، کمک به درمان آسم، تقویت قلب و … کمک شایانی می‌کند و همانند یک دارو برای بدن عمل می‌کنند. با این حساب توجه داشته باشید که هرگز نباید برای سلامتی خود هم که شده عسل را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

همان‌طور که خود نیز می‌دانید بدن در طول روز به مواد معدنی و مواد مغذی جهت تغذیه نیازمند است که با مصرف عسل شما می‌توانید این مواد را اعم از ویتامین و پروتئین، روی، آهن، منگنز، و … به بدن برسانید و سیستم ایمنی خود را نیز تقویت کنید. در این روزهای کرونایی عسل را فراموش نکنید و با عسل و زعفران تقویت سیستم ایمنی بدن خود بپردازید که امری ضروری است.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *